Sera Aş

Hakkımızda

Tarımda Kırsal Kalkınmayı Sağlamak için yeni teknolojilerle üreticileri buluşturmaya çalışan, Tarımda altyapı sorunlarını çözümüne destek veren, Üretici ve Tüketici arasındaki koordinasyonu sağlayarak çiftçilerin ürünlerini değerlendirmeye çalışan ve sertifikalı üretimi destekleyen bir anlayış ile tarıma yönelik projeleri hayata geçiriyoruz.
Bu projelerden biri olan SERACILIK TİC. AŞ, Sayın Cumhurbaşkanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN ’ın himayelerinde ve onayı ile 24 Nisan 2020 tarihinde kurulmuştur.
Kurulduğu tarihten itibaren faaliyetlerine başlayan Seracılık Tic. AŞ birçok alanda tarımsal yenilikleri ilimize kazandırmaya devam etmektedir.
Şirket Kuruluş Sermaye Miktarı 1.000.000 TL olup 900.000 TL (%90) payı Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne, 100.000 TL’lik (%10) payı ise BELPAŞ’a aittir. Bitkisel üretim, hayvansal üretim, organik ve organomineral gübre üretimi, kozmetik ürünleri ve el sanatları gibi birçok faaliyet kolunda çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmalar ile ilimize yeni tesisler kazandırılması, istihdam sağlanması ve üreticilere farklı gelir kaynakları oluşturulması hedeflenmektedir.